Tóth Ferenc - A Margit híd nyolcvanhat napja
Históriák

Könyvajánló: A Margit híd nyolcvanhat napja

Szeretettel ajánljuk kedves olvasóink figyelmébe Tóth Ferenc, a Országos Vízügyi Főigazgatóság nyugdíjas főtanácsosának, a Magyar Veterán Repülők  Egyesületének egykori kutatás vezetőjének „A Margit híd nyolcvanhat napja” című kisebb tanulmányát. Egyesületünk egyik tagjának gondozásának köszönhetően jelent meg könyv formájában, magánkiadásban szeretett fővárosunk ostromának kereken nyolcvanadik évfordulójának alkalmából. 

Kiadói előszó.
Margit híd.
Naponta tízezrek kelnek át rajta a Főváros két partján elterülő Pest és Buda között. Talán megcsodálják gyönyörű oszlopait, míves korlátait és talán elgondolkodnak kik álmodták meg a két part közé ezt a hidat, kik építették fel verejtékes munkával.
De kevesen vannak akik tudják, hogy Budapest történetének legtragikusabb időszakának jelképe is lehetne ez a híd, ennek a hídnak 86 napja.
A Margit-híd vízből kiszedett roncsainak vizsgálata sosem történt meg. A roncsokból és mederfelmérésekből a híd robbantására vagy leszakadására nem lehetett következtetni. Az eseményekről részletes szakmai tájékoztató sem került elő. Így marad a személyes visszaemlékezések válogatott története.
Hogyan történt? Miként zajlottak az események 1944-45 fordulóján Országút és Lipótváros között?
Rengeteg fotó, ábra segítségével erre a kérdésre ad választ könyvünk, tisztelegve építők, védők és áldozatok előtt.
Kelt Budapesten, 2024. november 4-én a híd robbanásának 80-ik évfordulóján.

A könyv beszerezhető az egyesületünk által szervezett emléktúrákon, vagy a Püski Kiadónál:

https://puskikiado.hu/a-margit-hid-nyolcvanhat-napja-pest-1944-november-4-buda-1945-januar-29.html